Kryminał na zimowe wieczory

Piękny i radosny czas świąt zbliża się wielkimi krokami. Aby uniknąć szalonego biegu po centrach handlowych i między punktami odbioru paczek, warto zastanowić się nad podarunkami dla bliskich wcześniej. Dla domatorów – dla których nierzadko okres zimowy jest ulubioną porą roku ze względu na długie wieczory, które bezkarnie można spędzić pod kocem – zawsze trafnym wyborem są książki. Niejedna babcia ucieszy się z nowego romansu, młodszy brat z tematyki science fiction a mama z pozycji pełnej pomysłów na odoby DIY. A jaki prezent dla chłopaka na święta – lego star wars w tym roku będzie najlepszy? Szukając książki trzymającej w napięciu i o zaskakującym zaskoczeniu, nie można przejść obojętnie obok polskiej twórczości i zignorować “Ekspozycję” autorstwa Remigiusza Mroza. 

Kryminał dobry na wszystko 

“Ekspozycja” to pierwszy ton serii książek o śledztwie prowadzonym przez komisarza Forsta. Książka ukazała się w roku 2015, ostatnia część serii w 2020. Tło sprawy ukazanej w książce może zachęcić do siebie przede wszystkim miłośników górskich wędrówek, ponieważ sprawa od której rozpoczyna się powieść znajduje się 1894 m n.p.m. – na Giewoncie. Autor nie oszczędzał słów na opisy przyrody w Tatrach. Z uwagi na wiele scen przemocy oraz zbrodni, jest to pozycja przeznaczona do osób o mocnych nerwach. Czego można oczekiwać po “Ekspozycji”?

– Porywającej akcji, która przez zagadkową monetę przenosi nas nie tylko w różne miejsca, ale też w przeszłość, aby poznać tło historyczne aktualnych wydarzeń,

– zagubionego w sobie bohatera, który mimo kiepskiej opinii imponuje swoją determinacją, 

– zaskakującego zakończenia, które na nowo buduje napięcie i pozostawia czytelnika z kolejnymi pytaniami bez odpowiedzi. 

Ciąg dalszy

Olbrzymia zaletą książek Remigiusza Mroza jest to, że można liczyć na ciąg dalszy. Przygody komisarza Forsta można śledzić jeszcze w kolejnych 5 książkach. Jeśli obdarowany chłopak wciągnie się w zawiłą historię morderstw (a jest to prawie pewne!),  daje nam to gotowy plan prezentów na kolejne okazje – walentynki, Wielkanoc czy rocznicę.