Jaki prezent dla chłopaka na święta może pomóc w nauce rysunku?

Jaki prezent dla chłopaka na święta może pomóc w nauce rysunku?

Opanowanie trudnej sztuki rysowania to marzenie wielu osób. Niektórzy radzą sobie samodzielnie poprzez ćwiczenia zaczerpnięte z Internetu. W wielu przypadkach warto jednak zainwestować w bardziej fachową pomoc dydaktyczną. Może być to świetny prezent dla chłopaka na święta, który interesuje się malarstwem lub komiksem. W tym kontekście warto zwrócić szczególną uwagę na książkę “Jak pięknie rysować. Ćwiczenia” autorstwa znanej amerykańskiej nauczycielki sztuki Betty Edwards.

Praktycznie ćwiczenia dla każdego

Autorka książki “Jak pięknie rysować. Ćwiczenia” jest najbardziej znana z innej pozycji zatytułowanej “Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu”. Nowa propozycja to praktyczny przewodnik po sztuce rysowania w formie ćwiczeń przeznaczonych zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych, które potrzebują pomocy w zakresie doskonalenia konkretnych technik.

Zadania o różnym poziomie trudności

Dzięki książce Betty Edwards możliwe jest zapanowanie nad swoim talentem bez względu na bieżący stopień doświadczenia. Autorka przedstawia różne zagadnienia z dziedziny rysunku i uzupełnia je przydatnymi wskazówkami. Następnie prezentowane są ćwiczenia, które powinny być wykonywane w wyznaczonych ramkach. Zadania zostały pogrupowane przy uwzględnieniu poziomu trudności i czasu, jaki trzeba przeznaczyć na wykonanie pracy. 

Rysowanie za pomocą różnych przyborów

Po lekturze książki “Jak pięknie rysować. Ćwiczenia” wiele osób zwraca uwagę, że ćwiczenia proponowane przez Betty Edwards zajmują tylko 10-20 minut dziennie. Autorka skupia się na przedstawianiu najważniejszych porad, które realnie mogą zwiększyć umiejętności rysunkowe. Do rozpoczęcia pracy potrzebujemy tylko przyborów plastycznych i szkicownika. Rysować można ołówkiem, kredkami, a nawet zwykły długopisem. 

Stopniowe doskonalenie umiejętności

Książka Betty Edwards została napisana bardzo przejrzystym językiem. Dzięki temu można szybko przyswoić wiedzę i przejść na wyższy poziom trudności. Łącznie mamy do dyspozycji 40 ćwiczeń, które są różnorodne i polegają zarówno na rysowaniu martwej natury, portretu, jak i krajobrazu miejskiego. Systematyczna praca zaowocuje powstawaniem coraz bardziej skomplikowanych rysunków, którymi będzie można pochwalić się w gronie przyjaciół lub zaprezentować się na portalach społecznościowych. “Jak pięknie rysować. Ćwiczenia” to jedna z najlepszych pozycji podręcznikowych dostępnych na polskim rynku.